Help

Destek

İlgili PCmover desteği için Laplink ile iletişime geçmeden önce, lütfen aşağıdaki SSS bölümünü okuyun.

Destek şu dillerde mevcuttur; İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca and İspanyolca.

 

PCmover® – Sıkça Sorulan Sorular

 

PCmover ne işe yarar?
PCmover Express tüm dosyalarınızı ve ayarlarınızı (tüm veri dosyalarını, müzikleri, videoları, e-postaları, kullanıcı profillerini ve Windows bilgisayarındaki diğer “kişisel bilgileri”) yeni bilgisayara kopyalar. İsterseniz transfer işlemini tamamen özelleştirilebilirsiniz. Örneğin, yeni bilgisayarınıza kopyalamak istemediğiniz belli klasörlerin veya dosya türlerinin seçimini kaldırabilir ya da yalnızca belli kullanıcıları transfer etmeyi seçebilirsiniz.

PCmover Professional yukarıdakilerin tümünü gerçekleştirir ayrıca uyumlu uygulamaları kullanıma hazır bir şekilde yeni bilgisayarınıza transfer eder!

 

PCmover’ı kullanmadan önce neleri bilmem gerekiyor?
Oturum açmış kullanıcı yönetici seviyesinde izinlere sahip olmalıdır. Bir şirket ağı üzerinde iseniz, bir etki alanı kullanıcısı olmanız gerekir. Bir etki alanı kullanıcısını taşımak için, ilk önce yeni bilgisayar etki alanına “bağlanmalıdır” ve en az bir kere ilgili etki alanında oturum açmalısınız.

Kullanıcı kılavuzunun tamamını şuradan indirebilirsiniz: PCmover Express, ya da PCmover Professional.

Unutulmaması gereken noktalar:

1) PCmover’ı aktif hale getirmek ve kaydetmek için yeni bilgisayarda internet bağlantısı gereklidir.

2) Dizüstü bilgisayarlar transfer işlemi sırasında fişe takılmalı ve bataryadan güç almamalıdır

3) Her iki bilgisayardaki ekran koruyucu, hazırda bekletme ayarları ve güç tasarrufu seçenekleri KAPALI olmalıdır.

4) Hem yeni hem de eski bilgisayara PCmover’ı indirip yüklemelisiniz. Daha sonra eski bilgisayarınızda PCmover’ı çalıştırın ve ekrandaki talimatları takip edin.

 

PCmover’ı nereden temin edebilirim?
PCmover Express Laplink’teki şu adresten. satın alınabilir. Dosyaların ve ayarların yanında uygulamaları da taşımak istiyorsanız, diğer PCmover sürümleri (örn. Professional) Laplink ve çoğu yazılım perakendecisinde bulunur. Şu adresten PCmover Professional hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

PCmover Express eski bilgisayardan yeni bilgisayara uygulamaları transfer etmiyor mu?
PCmover Express uygulamaları transfer etmez. Laplink size özel bir fiyata PCmover Professional’ı öneriyor; bununla yeni bilgisayarınızla uyumlu uygulamaları transfer edebilirsiniz.

 

Transferi kolaylaştırmak için eski bilgisayarım ile yeni bilgisayarımı nasıl bağlayabilirim?
Her iki bilgisayar da (kablolu ya da kablosuz) aynı ağ üzerinde ise, PCmover iki bilgisayarı otomatik olarak bağlayacaktır ve verileri ağ üzerinden transfer edecektir. Ya da bilgisayarları Laplink yüksek hızlı transfer kablosu kullanarak doğrudan bağlayabilirsiniz.

 

PCmover e-postalarımı transfer eder mi? Bu özellik nerededir?
Eski bilgisayarınızda Outlook Express ya da Windows Mail kullanıyorsanız, PCmover ilgili verileri, dosyaları ve ayarları transfer edecektir. Yeni bilgisayara yüklenmiş e-posta uygulamasına bağlı olarak, önce transferi gerçekleştirip daha sonra yeni bilgisayarda e-posta uygulamasını çalıştırırsanız, tüm posta ve ilgili ayarlar otomatik olarak aktarılacaktır. Aktarılmazsa, manuel aktarma gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Eski bilgisayarınızda Outlook kullanıyorsanız, PCmover ilgili verileri, dosyaları ve ayarları taşıyacaktır. ÖNEMLİ: Outlook yeni bilgisayara önceden yüklenmişse ve ilk önce veri transferini gerçekleştirip ardından Outlook’u ilk defa çalıştırmanız gerekiyorsa, böylece postalarınız ve ilgili ayarlarınız otomatik olarak aktarılır. Transferden önce Outlook yeni bilgisayarda daha önceden yapılandırılıp kullanılmışsa, eski bilgisayarınızdan transfer edilen veriler yeni bilgisayarınızda farklı bir profile (örn. farklı .PST dosyasına) kopyalanacaktır.

 

PCmover’ı kullanırken yardıma ihtiyacım olursa ne yapmam gerekir?
Laplink, tüm PCmover kullanıcıları için günün 24 saati, haftanın 7 günü Ücretsiz Transfer Desteği sunar. Tek yapmanız gereken Laplink’in sertifikalı transfer uzmanlarını ücretsiz hattan aramaktır. Bu kişiler sizi tüm transfer işlemi boyunca yönlendirecek, böylece teknik uzmanlığa bakılmaksızın yeni bilgisayara kurulum işlemlerini sizin için kolaylaştıracaktır. (Yalnızca İngilizce dilinde hizmet sunulmaktadır.) Daha fazla bilgi

 

PCmover eski bilgisayarımda neleri değiştirir?
Hiçbir şeyi. PCmover eski bilgisayarınızda hiçbir şeyi silmez. Laplink kişisel gizliliğinizi (ve olası kimlik hırsızlığına karşı) korumak amacıyla eski bilgisayarınızda tüm verileri silmek için SafeErase uygulamasını tavsiye eder. Kişisel verilerinizin kurtarılamayacağından emin olmadan önce eski bilgisayarınızı satmayın ya da başkasına vermeyin.

 

PCmover yeni bilgisayarda herhangi bir şeyin üstüne yazar mı?
Hayır. PCmover’ın kullanımı güvenlidir çünkü yeni bilgisayarınızdaki herhangi bir veriyi kaybetmezsiniz; yeni bilgisayarınızda mevcut olan dosyalar ve ayarlar değiştirilmez ya da üstüne yazılmaz.

 

Mevcut bilgisayarımın işletim sistemini yükseltmek için PCmover Express’i kullanabilir miyim?
Bilgisayarınız için “transfer ile birlikte yükseltme” ideal olmayabilir. İlk önce tüm ayrıntıları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bunu gerçekleştirmeye karar verdiyseniz, PCmover Windows Upgrade Assistant tüm dosyalarınızı, ayarlarınızı, kullanıcı profillerinizi, kişiselleştirme ayarlarınızı ve hatta yeni işletim sisteminizle uyumlu uygulamalarınızı korumanızı kolaylaştırır. Bu da, Windows XP’den Windows 10’a transfer ile birlikte yükseltmeyi gerçekleştirmenin tek yoludur. Daha Fazla Bilgi Not: PCmover Express aynı bilgisayar üzerinde transfer ile birlikte yükseltmeyi desteklemez, yalnızca yeni bilgisayara transfer yapar.

 

Eski bilgisayarım açılmazsa, PCmover Express’i eski sabit diskimden verileri almak için yine de kullanabilir miyim?
Hayır, ancak eski bir sabit diskten (ya da eski bir sabit diskin “görüntüsünden”) yeni bir bilgisayara tam transfer gerçekleştirmek için PCmover Image & Drive Assistant programını kullanabilirsiniz. Herhangi bir şeyin üstüne yazmaksızın ve yeni bilgisayardaki Windows işletim sistemini değiştirmeden, tüm seçilen programları, dosyaları ve ayarları bir görüntüden ya da sabit diskten yeni bilgisayara transfer edecektir. Daha fazla bilgi Not: PCmover Express yalnızca düzgün şekilde çalışan Windows bilgisayarından yeni bilgisayara geçişleri destekler. PCmover Professional Görüntü ve Sürücü Yardımı özelliğini içerir.