Help

Podpora

Než kontaktujte Laplink a požádáte o podporu PCmover, přečtěte si následující Časté dotazy.

Podpora je k dispozici v angličtině, francouzštině, italštině, němčině and španělštině.

 

PCmover – Často kladené otázky

 

Co PCmover dělá?
PCmover Express zkopíruje všechny vaše soubory a nastavení – všechny datové soubory, hudbu, videa, e-maily, uživatelské profily a další části „osobnosti“ počítače Windows – do nového PC. Zkušenost s transferem je plně přizpůsobitelná vašemu výběru; například můžete zrušit výběr určitých složek nebo typů souborů, které do nového PC nechcete kopírovat nebo pokud se rozhodnete převést pouze určité uživatele.

PCmover Professional dokáže vše výše uvedené plus převede kompatibilní aplikace do vašeho nového PC, které bude připraveno k použití!

 

Co potřebuji vědět než použiji PCmover?
Přihlášený uživatel musí mít povolení na úrovni administrátora. Pokud jste na firemní síti, musíte být uživatel domény. Chcete-li přesunout uživatele domény, nové PC musí být nejprve „připojeno“ k doméně a do domény se musíte minimálně jednou přihlásit.

Kompletní návod k použití pro PCmover Express stáhnete zde, nebo v případě PCmover Professional zde.

Na co nezapomenout:

1) Pro aktivaci a registraci PCmover je nutné připojení k internetu.

2) Během transferu je třeba, aby byl laptop zapojený, nelze se spoléhat na baterii.

3) Spořiče obrazovek, nastavení režimu spánku a možnosti úsporného režimu musí být na obou počítačích vypnuté.

4) PCmover budete muset stáhnout a nainstalovat jak na nový, tak na starý PC. PCmover spusťte na svém starém počítači a postupujte dle pokynů na obrazovce.

 

Kde mohu PCmover získat?
PCmover Express si lze od Laplink zakoupit zde. Pokud byste chtěli přesunout aplikace, stejně jako soubory a nastavení, Laplink a většina prodejců vám nabízí další verze PCmover – například Professional. Více informací o PCmover Professional naleznete zde.

 

Nepřenáší PCmover Express aplikace ze starého do nového PC?
PCmover Express neprovádí transferaplikací. Laplink nabízí PCmover Professional za speciální cenu, která zahrnuje schopnost převádět aplikace, které jsou kompatibilní s vaším novým PC.

 

Jak propojím svůj starý PC a svůj nový PC, aby byl transfer jednodušší?
Jsou-li oba PC na stejné síti (bezdrátové nebo propojené kabely), PCmover automaticky spojí oba PC a provede přenos dat na síti. Nebo můžete PC přímo propojit pomocí vysokorychlostního kabelu Laplink.

 

Převede PCmover můj e-mail? Kde to je?
Pokud jste používali Outlook Express nebo Windows Mail, PCmover převede související data, soubory a nastavení. V závislosti na e-mailové aplikaci nainstalované na novém PC, pokud provedete nejprve transfer a poté na novém PC spustíte e-mailovou aplikaci, všechna vaše nastavení související s e-mailem se importují automaticky. Pokud ne, musíte provést manuální import.

Pokud jste na starším počítači používali Outlook Express, PCmover převede související data, soubory a nastavení. DŮLEŽITÉ: Je-li Outlook nainstalovaný i na novém PC, musíte nejprve provést transfer dat, potom spustit Outlook – poté se vaše pošta a související nastavení importují automaticky. Pokud byl Outlook na novém PC nakonfigurován a používán již před provedením transferu, data převedená z vašeho starého PC budou zkopírována do jiného profilu (např. jiného souboru PST) na vašem novém PC.

 

Co když s použitím PCmover potřebuji pomoc?
Laplink nabízí všem uživatelům PCmover pomoc s transferem zdarma, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Jednoduše kontaktujte některého z certifikovaných odborníků Laplink, který vás provede celým procesem transferu, což zjednoduší nastavení nového PC bez ohledu na technické zkušenosti. (K dispozici pouze v angličtině.) Více informací

 

Co PCmover změní na mém starém PC?
Nic. PCmover z vašeho starého PC nesmaže nic. Společnost Laplink doporučuje, abyste ke smazání všech dat z vašeho starého PC a k ochraně vašich osobních údajů (a před možnou krádeží identity) použili SafeErase. Starý PC neprodávejte ani nedarujte dokud si nebudete jistí, že vaše osobní údaje nelze obnovit.

 

Přepíše PCmover nějaké údaje na mém novém PC?
Ne. Použití PCmover je bezpečné, protože na svém novém PC nepřijdete o žádné údaje; soubory a nastavení na vašem novém PC se nezmění ani nepřepíšou.

 

Mohu použít PCmover Express k aktualizaci operačního systému na stávajícím PC?
Provedení „aktualizace“ nemusí být pro váš počítač ideální. Nejprve zvažte všechny podrobnosti. Pokud se pro tento krok rozhodnete, PCmover Windows Upgrade Assistant ám pomůže zachovat všechny vaše soubory, nastavení, uživatelské profily, personalizaci a dokonce aplikace, které jsou kompatibilní s vaším novým operačním systémem. A je to jediný způsob, jak provést přechod z Windows XP na Windows 10. Více informací Poznámka: PCmover Express nepodporuje aktualizace na stejném počítači, pouze transfery do nového PC.

 

Pokud nelze můj starý počítač zapnout, mohu použít PCmover Express k tomu, abych získal/a informace z mého starého pevného disku?
Ne, ale můžete použít PCmover Image & Drive Assistant k provedení úplného transferu ze starého disku (nebo „zobrazení“ starého pevného disku) do nového PC. Převede všechny vybrané programy, soubory a nastavení z pevného disku do nového PC, aniž by došlo k přepsání jakýchkoli údajů, operační systém Windows na novém PC bude ponechán beze změn. Více informací Poznámka: PCmover Express podporuje pouze přechody ze správně fungujícího PC Windows do nového PC. PCmover Professional obsahuje funkci Image & Drive Assistant.