About Us

O společnosti Laplink Software, Inc.

Již více než 35 let je software Laplink® celosvětovým lídrem v oblasti připojení k počítači. Náš závazek k potřebám našich zákazníků je hnací silou celého vývoje našich produktů a společnost Laplink získala loajalitu a důvěru miliónů zákazníků po celém světě, kteří migrují, přenášejí, synchronizují, sdílejí a vzdáleně přistupují ke svým datům.

Začali jsme nabízet jednoduchou a účinnou metodu přenosu dat z jednoho počítače na jiný přes podpisový kabel Laplink v roce 1983. Díky popularitě našeho softwaru se naše značka stávala tak úzce spojená s přenosem souborů, že “Laplink” se stal synonymem pro použitý kabel k připojení počítačů a později dokonce i samotného přenosu souborů, jak je uvedeno v Newtonově Telecom Dictionary:

Lap-link n.v.
Slovo je původně název programu DOS, který přenáší soubory mezi notebooky a stolními počítači. Byl to šikovný program, brainchild Mark Eppley, a založil firmu, která ho prodala s názvem Traveling Software v Bothell, WA. Nakonec se program stal tak úspěšným, že slovo LapLink se stalo obyčejným slovesem, které by znamenalo přenášení souborů mezi počítači jako v “Já půjdu LapLink tento soubor na Maryin stroj.”

V raných dnech počítače migrace starého PC na nový znamená pouze přenos všech souborů – přenos souborů a migračních procesů používaly stejný software. Ale v průběhu let se to výrazně změnilo a Laplink se také změnil.

Jako přímý výsledek závazku laplinku k technologii přenosu a migrace souborů vedla pokrok k vytvoření produktu PCmover®, který je vlajkovou lodí společnosti a sofistikované migrační řešení.

PCmover nyní pověřuje 95% trhu s migračním softwarem v USA, je jediným řešením migrace doporučeným společností Microsoft® a je v současné době nejprodávanějším migračním produktem na světě.

PCmover je k dispozici v nejrůznějších verzích pro splnění různých požadavků na migrační scénář, včetně PCmover Professional, PCmover Express, PCmover Windows Assistant pro systém Windows, PCmover Image & Drive Assistant a PCmover Enterprise.

Rodina produktů PCmover obsahuje jedinečné a proprietární technologie. Například PCmover Image & Drive Assistant (který byl vyvinut pro doplnění zobrazovací technologie) umožňuje uživatelům obnovovat obrazy v různých operačních systémech bez přepsání cokoliv na cílovém PC. To znamená, že obraz ze starého počítače se systémem Windows XP lze obnovit na nový počítač Windows 8 bez přepsání operačního systému Windows 8. Kromě toho tato technologie umožňuje migrovat přímo z pevného disku na nový počítač.

Produktová řada společnosti Laplink se také vyvinula tak, aby zahrnovala řešení založená na internetu, bezdrátové a peer-to-peer řešení pro stále mobilnější pracovní síly. Jeden takový produkt – Laplink Sync™ – je navržen tak, aby umožnil uživatelům synchronizovat soubory mezi jejich počítači Windows®, počítači Mac® a zařízeními Android™ a iOS® bezpečněji pomocí připojení typu peer-to-peer.

Produkty Laplink získaly zářící recenze z technologických publikací pro domácí i firemní technologické sféry. Přečtěte si články a recenze našich nejprodávanějších produktů »

V roce 2014 Microsoft vybral Laplink jako oficiálně doporučené migrační řešení ve spojení s podporou Windows XP. To vedlo k vytvoření nástroje pro přenos dat PCmover Express pro Windows XP, který společnost Microsoft bezplatně poskytuje koncovým uživatelům.

Laplink udržuje globální přítomnost s celosvětovou sítí zástupců a partnerů. Produkty Laplink jsou přeloženy do francouzštiny, španělštiny, italštiny, němčiny, japonštiny, zjednodušené a tradiční čínštiny, korejštiny, portugalštiny a ruštiny a zahrnují bezplatnou technickou podporu pro všechny zákazníky.

Laplink Software je soukromá společnost se sídlem v Bellevue, Washington.